Prevoňané Provensálsko

Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 642273
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy
Zábava

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách, cesta Nemeckom na ubytovanie v oblasti francúzskeho Briançon.

 

2. deň: Po raňajkách odchod do mesta Digne-les-Bains , na tradičné levanduľové slávnosti- Sprievod alegorických vozov, hudobné a kultúrne vystúpenia, stánky s výrobkami z levandule, medu a ďalších provensálskych darov. Popoludní odchod do malebného Sisteron - hrad provensálskych grófov z 13. storočia, prestavaný za Henricha IV. na pevnosť, typicky provensálske uličky.

 

3. deň: Po raňajkách odchod do oblastí Hornoprovensálskych Álp do čarovnej krajiny levanduľových polí, zastávka v Sault - prehliadka výroby mydiel v La Savonnerie en Provence, návšteva obchodu Champelle, s možnosťou zakúpiť si najrôznejšie bio výrobky (spoločnosť už deväť rokov nepoužíva pesticídy ani umelé hnojivá a prispieva tak k ekologickému poľnohospodárstvu), zastávka pri predajnom stánku Levanduľové farmy. Okolo levanduľových polí Saint-Christol do dediny Simiane-la-Rotonde, ktorá natoľko uchvátila českého maliara Otakara Kubína, že si v nej v 20. rokoch minulého storočia zakúpil dom. Prehliadka románskej rotundy, tvoriacej súčasť hradného komplexu z 11. storočia. Okolo levanduľových polí sa dostaneme do kraja parku Luberon, cez Rustrel a Apt až do Coustellet -návšteva Múzea levandule v srdci pohoria Luberon, kde sa dá dozvedieť o levandule úplne všetko. Odchod na nocľah v oblasti Francúzskej riviéry.

 

4. deň: Po raňajkách odchod na polostrov Saint-Tropez, vyhľadávanú destináciu Azúrového pobrežia. Návšteva hviezdami milovaného letoviska Saint-Tropez, možnosť deväťhodinového voľna na individuálny odpočinok, prechádzky a kúpanie alebo prehliadka so sprievodcom - preslávená žandárska stanica , provensálsky trh, malebné zákutia, výstup k Citadele s úchvatnými výhľadmi na pastelové mestečko a zaujímavou expozíciou o dejinách pôvodnej rybárskej dediny, kostol Nanebovzatia Panny Márie, prístav posiaty luxusnými jachtami, rozchod na nábreží. Popoludní možnosť plavby loďou do neďalekého Port-Grimaud , unikátneho mestečka v blízkosti nekonečných piesočných pláží nabádajúcich ku kúpaniu a na vyskúšanie vodných športov. Navečer odchod domov.

 

5. deň: Skoro popoludní príchod do Bratislavy.

Cena zahŕňa:
dopravu luxusným autobusom, 3 x ubytovanie , 3x raňajky, sprievodcovské služby

Cena nezahŕňa:
vstupy ,komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Názor CK:
Navštívte s nami levanduľové korzo, slávnosti v Digne-les-Bains a kúpanie v Saint-Tropez. Uvidíte miesta ako Digne-les-Bains - Sault - Simiane-la-Rotonde - Saint-Tropez.

Generované systémom ProfiTour