Poznajte Big Apple! New York

Destinácia: USA, New York
Kód zájazdu: 864959
Cena od: 1 029 €
Príplatky od: 319 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

29.06.2019 5 dní 1 029 € +319 € odlet: Praha, Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program zájazdu:

1. deň ODLET Z PRAHY (VIEDNE)

Odlet z Prahy (Viedne) do New Yorku. Transfer do hotela, podľa časových možností individuálne návšteva niektorého zo zaujímavých miest centrálneho Manhattanu, alebo jeho blízkeho okolia. Nocľah v New Yorku na Manhattane.

2. deň NEW YORK

Prehliadku mesta zahájime plavbou na Liberty Island so svetoznámou sochou Slobody a tiež na ostrov Ellis Island s múzeom emigrácie, ktorý sa stal symbolickým míľnikom pre milióny prisťahovalcov, ktorí tu často márne čakali na povolenie k vstupu do Nového sveta. Potom, už suchou nohou - prípadne metrom, prejdeme južný Manhattan a jeho najznámejšie miesta ako napríklad finančnú štvrť Wall Street s vplyvnou burzou cenných papierov, novogotický kostol Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnú Čínsku a tiež Taliansku štvrť, či noblesné SoHo (South of Houston), ktorá je najväčšou štvrťou liatinových fasád na svete - väčšina z nich pochádza z rokov 1840-1850. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme zvoľna sa rozsvecujúce mesto. Po ničivom útoku teroristov na "dvojičky" Svetového obchodného centra (WTC) v septembri 2001 sa ESB stala najvyššou budovou mesta. Po jedenástich rokoch opäť primát stratila v prospech novej budovy WTC (541 m). Nocľah na Manhattane.

3. deň NEW YORK

Dnes pokračujeme prehliadkou oblastí okolo Central Parku, Times Square. Navštívime a podľa možností si prezrieme Rockefellerove centrum, divadelnú štvrť a obchody na Piatej Avenue. Večer sa potom na rozžiarenom námestí Times Square, všeobecne považovanom za miesto, kde bije srdce New Yorku, ponúka ideálna príležitosť nasať jedinečnú atmosféru mesta. Nocľah na Manhattane.

4. deň NEW YORK – PRAHA (VIEDEŇ)

Voľný program, prípadne individuálne dokončenie prehliadky mesta, či návšteva niektorého z múzeí. Popoludní transfer na letisko a odlet do Prahy (Viedne).

5. deň PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)


CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA:

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
3x ubytovanie kategórie 3* (na Manhattane)
transfery letisko - hotel a späť
služby českého sprievodcu


CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA:

letiskové taxy 319,- EUR
fakultatívne vstupy a výlety
stravovanie a prepitné
vstupnú autorizáciu do USA. Žiadosť podajte na adrese: https://esta.cbp.dhs.gov (vieme o ňu požiadať prostredníctvom CK - poplatok 20,- EUR/osoba; potrebný scan Biometrického pasu)
cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň


NAVYŠE V CENE:

výlet loďou k soche Slobody a na ostrov Ellis Island
vstup na vyhliadkovú terasu mrakodrapu Empire State Building


Poznámka:

Prehliadka New Yorku spravidla pešo a metrom - cca 3,- USD/osoba/jazda.
V New Yorku pri požiadavke na izbu s dvoma oddelenými lôžkami bude účtovaný poplatok 39,- EUR/osoba.

New York

Generované systémom ProfiTour