Provensálsko, po stopách umelcov

Destinácia: Francúzsko
Kód zájazdu: 991264
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:
1.deň:

Odchod z Bratislavy do Brna/Viedne (2.nástupné miesto) v skorých ranných hodinách. Cesta cez Rakúsko a Taliansko do Francúzska do Hautes - Alpes, nocľah v oblasti Brianconu.


2.deň:

Po raňajkách odjazd do Sisteronu, horskej vstupnej brány do Provensálska. Krátka prechádzka mestečkom s citadelou nad riekou Durance. prejazd do Hornoprovensálskych Álp, kraj spisovateľa Jeana Giona, návšteva svetového kníhkupectva Le Bleuet v dedinke Banon uprostred levanduľových polí. Potom Simiane-la-Rotonde s hradom a rotundou, pôsobisko maliara Otakara Kubína, ďalej zástavka v Caseneuve s hradom, ktorý Kubín kúpil ako zrúcaninu a opravoval. Pred dedinkou je impozantná kaplnka Oratoire Saint-Jean. Príjazd do Apt, mesta keramiky, centra prírodného parku pohoria Luberon aj miesta posledného odpočinku maliara Kubína. Ubytovanie a nocľah.


3.deň:

Po raňajkách výjazd do kraja Vaucluse do dediny Saint Saturnin lés Apt s veterným mlynom, hradom a kaplnkou. V dedinke žije spisovateľka a maliarka Lenka Civade Horňáková. Potom Roussillon, jedna z najkrajších dediniek Francúzska. Ďalej zámoček Saint Quentin, ktorí zrekonštruovali manželia Jean Louis a Lenka Civade a starobylá dedinka Saignon na skalnatom kopci s vyhliadkou . Návrat na ubytovanie.


4.deň:

Po raňajkách odjazd do vinárskej dedinky Menérbes , bydlisko britského spisovateľa Petera Maylea a dejisko jeho románu Rok v Provensálsku. Prechádzka - dom Dory Maarovej , maliarky a múzy Pabla Picassa. Zrúcanina hradu Lacoste. Cesta cez Bonnieux do Lourmarinu, kde strávil posledné roky života Peter Mayle a taktiež nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Albert Camus. Potom Aix en Provence. Prechádzka starým mestom k radnici a katedrále Saint Sauveur a po slávnej promenáde Cours Mirabeau. Prejazd na ubytovanie.


5.deň:

Po raňajkách odjazd do Nice na Azúrovo pobrežie. Počas 9 hodinovej bezpečnostnej pauzy autobusu Vám ponúkneme prechádzku mestom so sprievodcom po slávnej Anglickej promenáde cez Place Masséna do starého mesta s uličkami plných obchodov a kaviarní. Tak isto aj ku katedrále Sainte Réparate , prehliadka tržnice v Cours Saleya, výstup na Hradné návršie s výhľadom na Zátoku Anjelov a prístav. Pre záujemcov návšteva parfurmérie Fragonard. Voľno ku kúpaniu na pláži , k nákupom alebo k návšteve múzeí. Možnosť individuálne vlakom do Cannes alebo Monaka. Večer odchod , nočná jazda cez Taliansko a Rakúsko.


6.deň:

Návrat do Brna/ Viedne na obed, následne transfer do Bratislavy.

Základná cena zahŕňa:
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie, 4 x raňajky, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
komplexné cestovné poistenie, vstupné , príplatok za 1/1 izbu 124,-


Názor CK:
Novinka roku 2019! Vycestujte s nami do Provensálska trošku inak , po stopách umelcov ! Uvidíte s nami okrem iného aj : Sisteron - Banon - Simiane-la-Rotunde - Saint Saturnin-lés Apt - Saint Quentin - Ménerbes - Lourmarine - Lacoste - Aix-eu-Provense - Nice

Generované systémom ProfiTour